ICQ is not dead! ICQ ako business komunikačný kanál

Markíza kúpila ICQ. Takže podľa Živé.sk preberá Markíza (CET21) po Centrum holding jednu z najväčších komunikačných sietí na svete – ICQ. Už dávnejšie sa vyskytli zlé hlasy, že ICQ „jede do kytek“. Údajne nestíha za Facebookom, Twitterom, gTalk a pod.

Podľa mňa je však ICQ najvhodnejší komunikačný nástroj na textovú komunikáciu v rámci podnikania. Je hlavne rýchly. Potichu beží v pozadí a ak niečo niekto napíše, tak až vtedy si to všimneme. Všetko treba riešiť ASAP. Mail je fajn, ale nikdy neviete, či človek sedí za PC. Ak máte ICQ, je proste „zelený“ a hurá komunikovať. Má to históriu komunikácie. Je to proste real time komunikácia.

Ako môže ICQ nahradiť Facebook? Myslím hlavne komunikáciu s klientom či medzi firmami. Pridáte si klienta, kódera, programátora, grafika medzi priateľov? Ťažko. Aby videl vaše opilecké, chatové, discotékové a iné výčiny? Ako včera poznamenal kamarát, Facebook je o ozajstných priateľoch. Twitter je o tých, s ktorými by ste chceli byť priatelia. Skype je o hovoroch a textová časť nie je až taká pohodlná. A ICQ? Na ICQ nenájdete fotky, odkazy… Je to čistý komunikačný nástroj. Nezahlcuje informáciami. Čistá a rýchla komunikácia 🙂 Možno by sa malo ICQ začať profilovať ako business nástroj a nie hračka 12 ročných EMO detí.

Čo som tým chcel povedať? ICQ is not dead! 

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

 • Vacsinou mas dobre blogposty ale tu je velka rana vedla. Skype nieje o hovoroch. Skype chat je aktivne vyuzivany nastroj vo firmach hlavne vdaka pohodlnemu multichatu. 
  ale teraz sa hlavne zameriam na gTalk.

  gTalk vyuziva protokol Jabberu, ktory je bezpecnejsi, lepsi, rychlejsi. To co hovoris o bezani na pozadi? Ved nahodim gtalk do klienta ktoreho vyuzivam pre IM – pidgin, miranda a neriesim. Mam historiu, mam kontakty, mam skupiny, mam vsekto (a hlavne bez reklam naproti ICQ, ktore je lahko hacknutelne, nebezpecne a s reklamami) 

  Ver mi alebo never aj uzivatelia si to zacinaju vsimat a postupne sa moj kontakt list z ICQ tak preriedil ze tam vidim z cca 200 ludi online asi 5. Naproti tomu jabber resp gTalk narastol obrovskym tempom. 

  • Anonym

   Je to moj osobny nazor 🙂 Ja si bez ICQ neviem predstavit nic … nepohol by som sa

   • Však áno ale ty hájiš program, pritom sú už dávno lepšie protokoly vid jabber resp gTalk.
    Ak messenger tka to isté ti podporuje práve protokol jabber ktory je hlavne ovela bezpecnejsi ako ICQ (kolko krat som uz mal konto znicene na icq ruskymi spammermi a rusmi ktory prost ekradu konta).

    Hlavne na icq davno existuju ovela lepsi klienti ako je oficialny program, ktory zahlcuje nechutne ramku (oproti mirande, pidginovi, qip)

    Jak som zacal pouzivat ako klient Pidgin prestal som dlho rozlisovat medzi ICQ/gTalk lebo jeden kontakt list ale pravdou je ze ovela viac ludi pouziva gTalk (porovnaj si navstevnost icq na centrume – http://online.aimmonitor.sk/ spiesne cislo 

  • dusoft

   Suhlasim s Petom, gtalk jednoznacne uz davno prevalcoval ICQ, co sa tyka kontaktov.

 • Knapepav

  Mozem potvrdit, v businesse jedine Skype.

 • Pika

  ICQ odpada ako kom. nastroj aj u bezneho uzivatela, ten sa presunul na Gtalk, FB, Skype…. ICQ je mrtve…

 • Jabber

  Suhlasim, ze ICQ podporuje biznis. Otazkou je vsak to, ze koho biznis. Lebo ten vas asi velmi nie. Vymienat si firemne informacie cez tretiu stranu je cesta do pekla. Skratku ICQ zamente za Jabber, stiahnite si bezpecneho otvoreneho klienta Pidgin s pluginom OTR a komunikujte nie len rychlo ked svieti zelena, ale aj bezpecne. Tuto je rychly navod: http://blog.hostname.sk/archives/56-Bezpecne-chatovanie-cez-Jabber-a-co-je-to-Off-the-Record.html
   

Copyright © 2016 Štefan Polgári