Prečo nechcú študenti peniaze?

Keď som začínal na intenete, registroval som do katalógov. Super práca. Horšie to už je len v hydinárni na okraji Pekingu. No, aj to bola práca. Mohol som ju robiť kedy chcem a pri chytení patričného skillu som vedel dať aj 5-6 € za hodinu. To nemá ani polovica štátnych zamestnancov.

Dnes sa zamýšľam nad tým, že svet sa kazí. Každý chce peniaze. Hlavne študenti. Každý jeden chce byť manažér a váľať šunky. To je síce pekné, ale 90% z nich nevie ani válať šunky. Keď som sa snažil kamarátom dohodiť práce ako copywriting, registráciu do katalógov, výmenu odkazov a pod., tak ma zarazilo, že drvivá väčšina z nich to proste nechce robiť. Idú do Tesca za pokladňu za 2 € na hoďku a sú radi. Nedokážem im vysvetliť, že ak by sa kúsok snažili mali byt 10x toľko. Nevedel som to pochopiť a doteraz neviem. Stačilo by sa pýtať, kúsok čítať a počúvať. 

Prelom v mojom živote prišiel, keď som si uvedomil, že na ľudí treba sr*ť. Nechceš? Oooook, mne je to v celku jedno. Kým ktokoľvek neprejaví samostatne záujem o nejaké info, nikomu nič nehovorím a ani hovoriť nebudem. Ja nikoho nútiť nebudem.

Je to chyba systému. Žiaci čakajú na spasenie po strednej či vysokej škole a nakoniec im ozaj ostáva len najväčší zamestnávateľ na SR či tá pokladňa v Tescu…

Čo som tým chcel povedať?
Ľudia si vôbec neuvedomujú potenciál „nemanuálnej práce“ v kombinácii s nulovou snahou týchto „manažérov“.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

 • Suhlas,

  na fakulte (FMK) sme to trochu rozbehli studentskymi stazami ktore naberaju na popularite. Minimalne od nas si ludia zacinaju vazit prax a zistuju ze ked prides na pohovor a mas v cv ze si robil tam a tam to co studujes je to plus velke

  • admin

   kiez by uz aj nasim papalasom doslo, ze treba nieco vazne zacat robit a nie ucit sociologiu, psychologiu a nakoniec … tramtadadaaaaa Socialnu-psychologiu 😀

 • Mas recht, nedavno jsem se ocitl v podobne situaci. Dohazoval jsem nejake kodovani z psd do html, respektive jen male upravy v kodu, ktere by zvladli a nikoho jsem nenasel, nechteli. I kdyz dat to na webtrh tak se o me poperou deti.

 • sona

  prosim ta, co je to „copywriting, registráciu do katalógov, výmenu odkazov“ ? nikdy som o nicom takom nepocula, v com spociva taka praca? ja by som naozaj brala cez leto aspon tu pokladnu, ale dokonca aj tam je plno a beru tak deti stalych zamestnancov – to mi povedali, ked som sa pytala, ja sa nevyhovaram

  • admin

   Sona, staci pouzit strycka Gúgla 🙂
   pripadne skus http://webtrh.cz/f106 http://webtrh.cz/f107
   ak sa ti nechce pouzit google a venovat tomu 10 min tvojho casu, tak gratulujem. Prave si prisla o svoj prvy milion 😀

   • sona

    wau, to ma zaujalo. vazne som netusila, ze niekto je ochotny platit za taketo veci.

 • hahah 😀 tak tak…

 • Toto ako keby som bol pisal ja, az mi husia koza nabehla ked som to cital 🙂 Share!

 • Ano, lidé jsou hodně líní, hlavně se člověk nesmí stáhnout hloupou, línou masou. Ty budeš moci válet šunky, oni budou muset chodit na dvanáctky do Tesca.

 • Krátký ale výstižný článek, přesně to zažívám já kolem sebe. Místo aby studenti vydělali 3€ za hoďku registraci do katalogu, radši jdou na kasu do Tesca za 2€ na hodku a srovnávat tyto dve práce je samozřejmě nic, protože registrace je z domu, můžete si přispat a neslyšíte cvakání kasy. A to se samozřejmě bavíme od té nejpodřadnější práci jako je registrace do katalogů. Copywriting je již mnohem lépe placený a opravdu jde jen o to na základě infa vytvořit článek, což by studenti VŠ zvládnout měli. Bohužel i to je na ně moc divný a spíš si myslím že tomuhle výdělku nevěří a jsou 100 let za opicema.

Copyright © 2016 Štefan Polgári