RECENZIA: tipy na audioknihy pre marketérov a online-nistov

Nie, nie je to PR článok, hoci by asi aj mohol byť, ale nie je. Rád by som vám ukázal spôsob, ako „čítať knihy bez čítania“ a viac menej kedykoľvek.

Poznáte to. Idete autom, vo Funku ide už 500x tá istá pesnička, prepínate a zrazu … na inom rádiu ide znova. Proste neefektívny čas trávený v aute. Riešením je urobiť z neho efektívny. Ja najazdím celkom dosť, presne 700 km každý týždeň do BA a domov. To už je 8×4 hodiny mesačne, čož je celkom dosť. Nevnímam to ale ako stratený čas. Prečo?

Šetrite čas

V aute sa knihy veľmi počas šoférovania nedajú. Teda pokiaľ nemáte nejaké intergalaktické auto za 1 000 000 peňazí, ktoré ide samovoľne po diaľnici. Riešením sú audiobooky.

Zrazu sa z tých 32 nenávratne stratených hodín stane 32 efektívnych hodín čítania. Dobré nie?

Dostal som sa k nim … ani neviem ako (zrejme lenivosť, ako imho všetko). Všetky ich mám riešené cez appku Audiotéka. Proste prídeš, vyberieš knižku, kúpiš a počúvaš. V aute, počas behu, hocikedy. Hocijaký čas sa dá pretaviť z neefektívneho na efektívny.

Forbes, Newsweek, beletria aj bullshity

Je si z čoho vyberať. Ja načastejšie počúvam ČESKÝ Forbes. Prečo? Keď som videl, kto bol v našom Forbes-e v sekcii 30 pod 30, zavrel som ho a šiel plakať na záchod. Nie preto, že som tam nebol (nie, fakt som tam nebol 🙁 ) ale preto, kto tam bol. Tak počúvam radšej český. O PPF, Kelnerovi a podobne. Celkom som si fičal aj na Newsweeku, ale ten žiaľ prestal vychádzať. Oplatí sa ale kúpiť aj staršie vydania.

Nájdu sa tam aj knihy o marketingu. Vypočul som Jobs-a, aj knihu o Amazone a Bejzosovi. Tá o Amazone bola dokonca lepšia ako o zelevoci. Ale sú tam aj bullshit-booky od pseudo motivátorov. Však to poznáte, denne ich máte na Facebooku. Chvala bohu, v katalógu sú aj hodnotenia bookov.

Prehrávač v appke

Prehrávač v appke

 

Tiež ma zaujala knižka Prodejem k vítěztví od Richarda Dennyho. Bola to asi najlepšia knižka o predaji, akú som počul. A hlavne, bez zbytočných bullshitov. Úplne mega je Inovátoři o histórii počítačov ako takých. Fakt topka. The Brand Gap mala tiež niečo do seba. Z beletrie som počúval audioknihu DUNA, ktorá bola úplne, úplne super, len ideálne je predtým nevidieť film (ja som nevidel) lebo to zle dopadne.

Počúval som také že Síla jednoduchosti, Mít vše hotovo alebo Chytřeji, rychleji, lépe, ale to mne nejak veľa nedalo. Kto potrebuje počuť o tom, že treba makať, dokončovať veci a zjednodušovať, tak  je to super. Mne to ale nejak extra veľa nedalo.

Čo by som vytkol appke je, že by sa mohlo kúsok ľahšie prepínať medzi kapitolami. Ináč to je super, aspoň na iPhone SE, ktorý mám ja.

 

Info pre tých šporovlivých

Audiobooky sú lacné. Niekedy dokonca lacnejšie ako fyzické knihy. Je lepšie ich kupovať cez PC / prehliadač, ako cez appku – sú tak lacnejšie. A každý rok má Audiotéka akciu – jeden deň, kedy stojí každá knižka tuším 150 CZK. Minulý rok som zakúpil všetko, čo sa hýbalo 😀 Čiže mám doma zásobu kníh asi do konca života.

Takže tak. Šetrite čas a „čítajte“ v aute 🙂

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári