Aký šéf, taký zamestnanec alebo ako dosadiť na stoličku šéfa žirafu

Dnes som bol svedkom najhoršieho, najnekompetentnejšieho a najnevhodnejšieho šéfa vo vesmíre. Proste despota, ktorý na všetko okolo kričal, na všetko nadával, všetci boli dementi, len on lietadlo. Dokonca nevedel ani kľudne rozprávať.  Najhoršie bolo, že všetci naokolo boli presne taký istý, ako on. Nervy, stres, panika. Splynúť s davom, držať hubu, 2 hodiny hrať na WC tetris a večer plakať do vankúša. Modelový príklad, ako nemá vedúci vyzerať.  Nebol to ani majiteľ firmy, proste vybraný vedúci firmy. Ako môže niekto niekoho takého zamestnať? Dobre. Konexie. Brat. Sestra. Otec. Mama. Pes. Žirafa. Ale toto? Taký človek môže potopiť celú pobočku. Áno. Možno je sekera a prísny, čo môže byť z jednej strany dobré, ale kvalitní ľudia s ním proste robiť nebudú. A čo iné má robiť šéf, keď nie motivovať a efektívne riadiť ľudí ? 

Čo som tým chcel povedať ? Zamestnať niekoho kvôli konexii a ešte na vedúcu pozíciu bez ohľadu na to, čo vie, je hyper fail.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári