Čo by sme robili bez internetu?

Až pričasto sa v poslednom čase zaoberám tým, čo by sme robili, ak by sme nemali internet. A to nehovorím o tom, že celá ekonomika (a možno aj štát) stojí a padá na komunikácii pomocou internetu. Degenerovaná generácia? Priťažké slová na posilvestrové popoludnie. Áno, ani ja by som si to nevedel predstaviť. A áno, nie je to najlepšie. No predstavil som si, aký bol život predtým.

De-generácia

De-generácia

Stále existovala vec, bez ktorej sme si v určitom momente nevedeli predstaviť život. Pre pár rokmi sme sa pýtali, čo by sme robili bez mobilu. Teraz to je internet. Pred mobilom to bol počítač (bez internetu). Pred počítačom káblovka a satelit. Predtým TV, kde bola STV1, SVT2 a Markíza. Pred TV to bolo rádio, pred rádiom… A tak môžme pokračovať.

Proste stále existovala a bude existovať vec, bez ktorej si život nevieme predstaviť. Možno si o pár rokov povieme, čo by sme robili bez tabletu. Potom možno príde hyper kontinuálny transfunkcionér, bez ktorého by zrejme všetci v strašných bolestiach umreli.

Minule sme sa na intráku bavili o tom, čo asi robili študenti, keď nemali PC resp. internet. Čo asi tak robili? Pili? Nevieme. Je tento svet zlý? Sedíme doma a pozeráme do plochej svietiacej dosky a počúvame stále primitívnejšie pesničky. Svet uteká tak rýchlo, ako nikdy predtým. Svet sa zmenšuje, ale ľudia sú si stále vzdialenejší. Nejdem filozofovať, keďže som aj ja vzorový príklad tejto „stratenej generácie“.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári