PO LOPATE: prečo je Kairos Technologies totálna hlúposť – pre laikov

Jedna kamoška, čo nemá technologický back-end, mi písala, že čo si myslím o Kairos Technologies. Nebola prvá, tak som venoval 17 minút času tomuto blogu, aby som vám v krátkosti vysvetlil, prečo je to úplná blbosť.

Všade vidíme články o „pasívnom príjme“, že stačí nechať zapnutý počítač a fičí to … že sa to „nejak“ samo rieši.

Dajme si teda pár faktov:

  1. Celý cirkus Kairos Technologies/Planet je pyramídová hra, „lietadlo“ resp. ponziho schéma. Kto nevie čo to je, nech sa páči Wikipedia
  2. Kto tvrdí niečo iné, KLAME, začne klamať alebo ešte nevie, že klame.
  3. Áno, v pyramídovej hre existuje HAPPY scenár. Aj váš známy, ktorého reálne poznáte, môže byť „vyplatený“. Z čoho? No z peňazí ,ktoré ste do toho toho dali alebo dáte vy a ostatní „pod vami“. Preto je to smutné, že pyramídová hru propagujú aj ľudia, ktorí vlastne ostatným nechcú zle … 
  4. Tých, ktorých reálne aj vyplatili a videli svoje „zárobky“, vyplácajú z vkladov novších účastníkov. Nakoniec sa peniaze minú a ostane len veľmi veľa smutných, oklamaných ľudí. Naozaj chcete takéto peniaze? Je to klasický ponzi.
  5. Kúsok znalý človek nad tým mávne rukou a ide ďalej. Ale on nie je cieľovka. Cieľovka sú takí, čo na PC využívajú Facebook, Youtube a MS Word. Nič viac. Vedia ho „zapnúť“. Alebo dokonca ani nemajú počítač. Na nich platia veci ako „ochrana dát, dátové uzly, šifrovanie“ a podobné veci, ktorým veľmi nerozumejú. Ale „zapnúť počítač a nechať ho 10 hodín bežať s nejakým softwareom“ vedia veľmi dobre.

kairos_podvod

Hlavný point – NEMÁ TO AKO fungovať

Čo som si tak letmo pozrel, tak máte zaplatiť nejaký balíček aby ste „mohli vstúpiť do hry“. Hlavná vec, prečo to nemôže fungovať je fakt, že všetko, čo tvrdia, je jednak blbosť ale OK. Ak by aj taký produkt mali NIKTO BY ZA NEHO NEPLATIL.

Kairos Technologies nemôže mať platiacich klientov, ktorí by mali tie úžasné zisky prinášať!

Všetko to je založené na tom, že si „klienti“ platia za to, že k vám budú ukladať „šifrované“ a neviem aké dáta. Ale OK, ak by za to aj nebodaj niekto platil, platil by možno sto násobky reálnej ceny podobnej služby.

Zoberme ak by vám z Kairos Planet dokázali za rok zaplatiť asi 300€ za 15 GB dát, dostupných 10 hodín denne. To je vlastne 3650 hodín x 15 GB, čo je 54,750 gigabajto hodín (tento pojem som práve vymyslel, ale je to lepšie pre pochopenie). Čiže produkt pre klienta stojí dajme tomu 300€ na 54,750 gigabajto hodín. Teda, 0,005€ na gigabajto hodinu. 

bullshit_table

 

Porovnajme si to s Dropbox-om, ktorý je zabezpečené, šifrované, dátové, coulodové, univerzálne sieťové riešenie tiež. Koľko stojí? Pre bežného užívateľa 99 USD, teda dajme tomu 90€ ročne za 1000 GB – áno, dobre čítate, tisíc giga dát dostupných, a teraz sa podržte, 24 hodín denne! Čo z toho teda vyplýva?

Dropbox poskytuje za 1000*24*365 gigabajto hodín za 90€. Teda 8,760,000 gigabajtohodín za 90€ ročne! Čo je 0,00001€ za gigabajto hodinu! A to nehovorím o tom, že Dropbox má aj možnosť si platiť za neobmedzený cloud.

Klientské riešenie Kairos Technologies je, a teraz sa podržte, 160x DRAHŠIE, ako nejaké bežné, v celku drahé, úložisko.

Aká firma by si toto platila? Nuž, žiadna, lebo Kairos Planet nemá klientov, len peniaze od druhej strany, investorov. Ani v tom ich slávnom „cabinete“.Tak isto myslím fičali aj v BMG Invest a v Auto reklame. Proste ťahali peniaze z ľudí, a tie vyplácali tým, čo boli pred nimi. Keď to prestalo fungovať, zbalili krám a šli ďalej.

Ako si aj laik dokáže overiť, že je to „blud“?

  • Dokonca už aj Slovenská obchodná inšpekcia to riešila. Gratulujem, konečne niečo urobili.
  • Ich SK Facebook profil – asi sa tak kryštalizovala pravda, tak to stiahli.
  • Dáta musia byť dostupné 24 hodín denne a nie len tých 10, ktoré tam napísali, aby „ste to zvládli aj vy“
  • Ako môže byť niečo zabezpečené, keď to je na miliónoch počítačov? Však aj keby to bolo neviem ako šifrované, tak by mal ten slávny „klient“ u vás v PC citlivé dáta! Aj keď len čiastkové, ale predstavte si, že by mala banka, alebo niekto iný, u vás na disku v PC nejaké údaje. Však to je smiešne.
  • Používaný počítač, ktorý by zvládol túto údajnú ultimátnu technológiu zoženiete tak za 20€ resp. zadarmo na zbernom dvore elektroniky. Tak isto údajne nezáleží ani na rýchlosti pripojenia, takže stačí lacný internet. Prečo by per boha nejaká firma, čo to prevádzkuje, platila vám a nepostavila si tie počítače sama niekde v nejakej hale? Však to musí docvaknúť každému. ŽIADEN podnikateľ by nechcel mať zbytočné náklady, ak by to vedel urobiť lacnejšie. ŽIADEN.

Čiže v skratke – zázračný „pasívny príjem“ NEEXISTUJE. Hlavne taký, kde musíte niečo zázračné kúpiť a už len čakať na Ferrari. Skúste radšej normálne internetové podnikanie. Napríklad našu Super Affiliate akadémiu, kde NEMUSÍTE NIČ PLATIŤ. No hold, tam to nie je úplný zázrak a musíte niečo aj urobiť. Žial, tak to v živote chodí. Ibaže by ste boli povolanie „syn“ alebo DPH-čkar.

Predpokladám v celku horlivú diskusiu. NEBUDEM ju moderovať, ani sa vyjadrovať. Ak má niekto niečo na srdci, sem s tým stefan@polgari.sk. Vyhrážky alebo podobné veci samozrejme chápem, čo iné vám ostáva. Ale prosím, píšte mi na mail. Budeme to vedieť vybaviť rýchlejšie. Karma je zdarma a ak by si to vďaka tomuto článku rozmyslel čo len jeden človek, má to zmysel. 

UPDATE 30.10.2016
PO LOPATE II: Kairos Technologies vracia úder! Som platený, objednaný bloger, ako inak

Kairos Technologies sa bráni. Fakt som nečakal vyjadrenie samotných uzurpátorov, no dočkali sme sa. Na svoj web dali článok v podobe snúžky nezmyslov a prázdnych slov. Miestami to vyzerá, že tomu sami aj veria, čo je na tomto celom trháku najsmutnejšie. Zase som obetoval cca dokonca 24 minút svojho života, aby bolo všetkým jasné, o čo ide.

Pre budúce generácie som uchoval aj screenshot článku. Poďme sa teda pozrieť na to, čo múdreho píšu, slovo po slove 🙂 Hádam mi Yoda, pán Svetla a Homer Simpson odpustia, ale užívam si to 😀 Veľká škoda, že som nedostal backlink na blog … takto sa mi toho Tibora Polgáriho predbehnúť nikdy nepodarí.

NADPIS: Drahí priatelia, rozhodla som sa verejne reagovať na články objednaných neprajníkov Kairosu.

Zrejme sa reálne zľakli, keďže hovoriť o tom, že „niekto je platený“ za ohováranie, je z môjho pohľadu posledný výstrel do tmy. Tento ťah si mali nechať na neskôr. Ccccc, veľká chyba pani uzurpátorka! Ach, len dúfam, že nezabudnem vystaviť faktúru za tento ďalší platený článok …

Ak o nás píšu na nete, znamená to, že sme na správnej ceste. Kairos Technologies sa rozvíja ohromnou rýchlosťou a vyvíja tak nátlak na konkurenciu. Na internete sa objavilo zopár článkov, v ktorých sa píše o tom, že Kairos nie je serióznym podnikom a produkt je absurdný…

Ďalší posledný výstrel … seržantka, máte už len pár nábojov a hneď v prvom odstavci vystrieľate polovicu zásobníka? Hovoriť o tom, že všetci sú zlí, len ja som lietadlo, poznáme zo sveta politiky, ale aj detského ihriska. Super je aj nátlak na konkurenciu. Žeby mala tak prevratná technológia konkurenciu? To sa mi ale vôbec nechce veriť! To, že je Kairos Cabinet neseriózny a absurdný, to ste úplne vystihli. Sám by som to lepšie nenapísal.

grat

Ak sa hodnotia technické vlastnosti produktov, spôsoby šifrovania, metódy rozvoja IT technológií, neznamená to, že je produkt zlý alebo nebodaj klamlivý. Veď ani výrobcovia najpredávanejších telefónov s jabĺčkovou značkou “nezavesili” na net vlastnosti a metódy obsluhy mobilných telefónov ani iných technológií, ktoré sa pod touto značkou najviac predávajú. A spochybňuje niekto kvôli tomu ich kvalitu?

Tu už začína plejáda kľúčových slov, na ktoré je cieľovka zvyknutá. ŠIFROVANIE, IT TECHNOLÓGIE … plus keď to tak čítam, tá prvá veta ani nemá vecný význam. Prirovnávať pyramídovú hru k Apple, je až do plaču. Verte mi, pani z Kairosu, „metódy obsluhy mobilných telefónov“ sú v celku známe. Sú pribalené ku každému telefónu formou manuálu. Podobne, ako chrbtová kosť, ktorú ste dostali do vienka, ale zrejme ste sa jej už zbavili.

Čo sa týka anonymity našich mailov – na to aby sa ochránila a zašifrovala mailová komunikácia nie je potrebné odovzdávať verejnosti šifrovací kľúč. Obsah mailovej schránky sa šifruje v kontajneri, rozbíja sa na sektory a rozmiestňuje sa na PC ľudí po celom svete. Táto metóda zabraňuje prístupu potencionálnym neprajníkom k archívom mailových schránok.

Pri spôsobe šifrovania informácií, ktoré Kairos spracováva a ukladá, kopíruje každý fragment minimálne na stovky počítačov. Už dvadsať z nich zabezpečuje nonstop prístup k informáciám kedykoľvek v ľubovoľnom časovom pásme. Ak je niektorý z počítačov nefunkčný, tak sa fragment informácie kopíruje z pracujúcich PC na ďalšie PC. Tí, ktorí používajú torrent chápu o čom hovorím.

Veru, neviem o akých mailoch hovoríte. Aký kontajner? A škoda reči … Ale tie kľúčové slová ste znova použili veľmi dobre. Tiež si drží úroveň vecný význam viet. O tých vašich fragmentoch som už písal, nebudem sa k tomu vracať. A prirovnať Kairos k torrentu? Gratulujem! Správne, bezpečnosť dát pri vašom neexistujúcom riešení by sa blížila „bezpečnosti“ torrentov.

security

Ohľadom pasívnych príjmov. Informácie o tejto téme nedajú spať viacerým.
Kairos veľmi presne a precízne vysvetľuje odkiaľ má prostriedky na vyplácanie pasívnych príjmov. Korporácia alebo firemný klient platí Kairosu za chránený a šifrovaný priestor vopred na celý rok. Z týchto prostriedkov kairos vypláca pasívny príjem distribútorom/účastníkom programu. Odpoveď na otázku prečo si myslíme, že sme lepší ako Google alebo Amazon je tá, že ani jedna z týchto spoločností neponúka ochranu dát technológiou rozložených sietí. V technológii anonymnej výmeny informácií sa požiadavky a informácie šifrujú niekoľko krát a odosielajú sa cez niekoľko sieťových uzlov. Množstvo smerov sa vyberá náhodne. Prvý uzol v reťazci nevie kto je reálny prijímateľ a posledný uzol nevie kto je odosielateľ, pretože balíky dát sa odosielajú cez niekoľko serverov. Tento proces komplikuje vystopovanie dát.

Ja spím celkom dobre, len neviem, ako to ide vám bez opory spodnej časti chrbta. Toto je vrchol tejto správy. Znova sa dočítame, že Kairos má klientov (akých?). Dokonca, že Kairos je lepší ako Google alebo Amazon! 😀 Veru, ani jeden z nich neponúka ukladanie dát na nezabezpečených, starých počítačoch po celom svete. Máte bod, seržante. Potom zase blá, blá, blá, uzly, šifrovanie, server. Ale myslím, že niečo také môže aj reálne existovať. Zrejme tak fungujú siete na šírenie detskej pornografie.

Tento odstavec je presne pre cieľovú skupinu, ktorá v živote server nevidela ani na obrázku. Práve preto som uviedol v prvom článku príklady pre non-IT ľudí, prečo to je blud.

Nezávisle na tom, koľko negatívnych informácií nepodložených žiadnymi dôkazmi je dnes na nete, všetkým neprajníkom odkazujeme: Spoločnosť prekvitá, na celom svete je nás viac ako 90.000 užívateľov/distribútorov z toho na Slovensku je viac ako 9000 a obrat SR je skoro 15 milónov eur. Geografická mapa obsadenia Kairosom je čoraz väčšia a väčšia.

Gratulujem, ste súčasťou niečoho väčšieho. Niečoho, čo okradlo ľúdí o skoro 15 miliónov. Karma je zdarma 🙂 Plusom je, že ste zrejme reálne aj niečo niekomu vyplatili, aby šíril posolstvo ďalej. Však, tak funguje ponziho schéma.

karma

Zmluvy s firemným sektorom sú podpísané na niekoľko rokov dopredu. 

Toto s tými rokmi je super. Uistite ľudí, že je to na dlhšie, že ich budete okrádať dlhšie. Dobrý krok.

Ďakujeme všetkým, ktorí projektu veria a napredujú pod záštitou a menom serióznej, medzinárodnej a prosperujúcej spoločnosti. A tým, ktorí aj nadalej neveria, želám, nech nájdete podobný projekt vo svojom živote, ktorý vás dokáže urobiť voľným, finančne nezávislým a silným obchodníkom! Veľa šťastia priatelia!

Ale vôbec nemáte za čo! Veríme tomu, že vaša pseudo-schránková firma z UK je medzinárodná. Ale, aby som nebol taký negatívny, prosperovať môže, to je veru pravda. Aj ja chcem byť voľný, silný a nezávislý 🙁 Kde to mám podpísať?

Ľudia, pre boha živého, uvedomte si, že perpetuum mobile na výrobu peňazí neexistuje. Ak si stále myslíte, že „je to možné“, prečítajte si EŠTE RAZ a POZORNE predošlý článok PO LOPATE: prečo je Kairos Technologies totálna hlúposť – pre laikov. Ak by ste mali stále pochybnosti, kľudne napíšte mi mail na stefan@polgari.sk

UPDATE: 22.10.2016
Pár chalanov z fóra Hojko.com urobili anti-page Kairosu. Ďakujeme 🙂 Zaslúžia si backlink a vyššie pozície z Google Search.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári