Rozprávka o tom, ako si Allianz ovečky odháňa

Kde bolo tam bol raz jeden švárny šuhaj, čo si kúpil motorizovaný kočiar. Šuhaj to súci, preto si koč kúpil na živnosť. Kočiar slúži dobre, šuhaj platil búračkovú aj nevyhnutnú poistku načas a poriadne. V kráľovstve, kde šuhaj prebýva, momentálne kraľuje uzurpátor Veľkohlav Červený. Tak bol šuhaj donútený prejsť na inú formu bačovania, a to konkrétne na salaš s ručením obmedzeným.

Keď už mal nový salaš založený, išiel si koč naň prepísať, reku že si ho do nákladov aspoň nahodí. Vysmiaty bača zavše aj do poisťovne Allianz zašiel, že prepíše búračkovú aj nevyhnutnú poistku na nový salaš. Vkročí dnu a pekne sa pýta: „Chcel by som len informácie v poistke prepísať, teta.“.  Netušil som, že keďže to upravujem zo seba na seba, tak to bude taký problém.

A to už ohník na strechu sa šíril. Reku, že to sa nedá, že treba novú zmluvu, mi milá tetuška riekla. Reku že OK, beriem to na nový salaš, že mi ešte lepšiu cenu dajú. Tak to je pri salašoch s ručením obmedzeným zvykom. Tetuška naťukala do stroja a vypľulo jej to veľmo vtipné čísla.

„Vychádza vám to okolo 95€/ štvrťročne.“ Kuknem na ňu, reku či jej nehrabe. Mám klasický to koč, 2.0 liter diesel. Žiadne porše.  „To mám akože teraz za koč platiť viac, ako predtým? Len preto, že som prešiel na nový salaš ?“. Reku, že hej. Tak som jej vysvetlil, že nie som debil, zavolal Dunča a odkráčal som preč. Do nemenovaného vyhľadávača PZP som si zadal na porovnanie a hľa, v poisťovni Kooperativa mi to vyšlo za 40€ na jeden to kvartál. OMG, WTF !!!??

Rezko vyračujem osobne do Kooperativy a tetuška mi zahlási: „Vieme vám to dať za 36€„. Skoro ma obrátilo. Ta reku že kde to mám podpísať ? Ešte som jej povedal, nech mi nahodí do kompjútra aj búračkovú poistku, že beriem aj to. Že to mi vie až keď prídem od drábov povedať sumu. Reku že beriem už len z trucu ako sa poisťovňa Allianz zachovala.

Čo som tým chcel povedať: Allianz nikdy, nikdy viac ! Ako sa chovať k firemným partnerom sa choďte učiť do Allianz, Slovenská poisťovňa. Robte presne to, čo oni. Len úplne naopak ! 

 

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári