Logika nepustí, alebo zamorenie „H“ tagmi na stránkach

Keď sem tam robím nejakú on-page optimalizáciu, často vidím na weboch niekoľko desiatok nadpisov. Niekoľkokrát H1, viackrát H2 a o H3 ani nehovorím. S nadpismi o preteky. Niekedy je nadpisov viac ako obyčajného textu.

Nevidím však logickú súvislosť v používaní toľkých  nadpisov. Hlavná vec je, že niekto použije viackrát H1. No, poďme sa hádať 🙂 Google sa snaží správať ako užívatelia a reagovať ako v reálnych situáciách. Na tom sa asi zhodneme.

Uvediem príklad. Bakalárska, diplomová či iná práca. Má viac hlavných nadpisov? Podľa mňa jeden – ten úplne TOP najhlavnejší, a to názov práce. Prečo by mala mať jedna stránka viac nadpisov H1 ?

Viac nadpisov H2 bez obsahu? Ďalší nezmysel. Pchať H2 do menu, sidebaru a ešte neviem kde. Nelogické. Ak v práci dáte podnadpis, dávate pod neho ďalšie? Alebo dáte podnadpis a text? H3, H4… detto.

Čo som tým chcel povedať? Používajte nadpisy rozumne. Logika nepustí. Bez textu nadpisy proste byť nemôžu. 

 

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

 • Jakub Šalmík

  No myslim ze s prikladom bakalarky si sa trosku sekol. Je tam viac hlavnych nadpisov a urcite aj podnadpisov ktore maju viac urovni a niektore aj hned po sebe.

 • admin

  Je to zase len nazor a uhol pohladu 🙂 . Existuje len jeden hlavny nazov dokumentu. Tie nadpisy pripustam, ze moze existovat situacia, kedy ide napr. H2 a hned po nom H3, ale pri H3 uz musi byt text. Je to skor vynimnka.

 • Brozman

  Ja nahodou rad pouzivam H3 nadpisy v ramci clanku. Clanok je tak prehladnejsi a ludia sa v nom lepsie zorientuju a nemusia ho citat cely, najdu si len to, co ich zaujima, a najdu to prave podla tych nadpisov.

  Mne sa zas napr. nepaci, ze velmi casto pouzivas tag. pride mi to akoby si mi vnucoval, ktore slova su tie podstatne. Tuto moznost by si mal nechat na citatelovi. Myslim, ze to dost zneprehladnuje text.

  Dufam, ze sa na mna nenahnevas, len som vyjadril svoj skromny nazor.

  Vela zdaru v blogovani 🙂

  • Anonym

   Dakujem.Ono ide o to, ze ak to je v strongu, da sa to lahsie len tak „preletiet“. H3 je v poriadku, ak mas po nom text. Cele to je o tom, mat pod nadpismi texty. 

 • Mek

  A ja tu vidim zase zamorenie tagmi strong…

Copyright © 2016 Štefan Polgári