Páni policajti, ďakujem

Áno, možno sa to nesie trochu sarkastickým tónom, no opak je pravdou. Mesačne jazdím kade tade a dávam bežne okolo 3 – 4 000 km mesačne. Pár krát ma už policajti, ako sa vraví, čapli. No, z tých pár skúseností čo mám musím povedať, že to bolo takmer stále „pozitívne stretnutie“

 1. Keď som v jeden pekný deň šiel z Nitry domov do Dobšinej, tak som ešte ani z mesta nevyšiel a už ma zastavili s tým, že som šiel okolo 65 km/h. Reku OK, vedel som o tom. Prišla v celku vkusná policajtka, povedala mi, že to bude za 60€. Ja že ok, som si vedomý a že to vyplatím na mieste. Po otázke, či som študent a kam ideme, mi ona sama od seba povedala: „Dáme to za 30, pozvite kamarátov na kávu“.
 2. Už dávnejšie sa mi stal menší prúser, keď ma zase zastavili a zase som šiel okolo 60 cez obec. Po prvej otázke som so slzami na krajíčku odvetil: „Áno, som študent“ a sa následne policajt kúsok umiernil. No po mojej jednoznačnej a hrdej odpovedi „Áno, je to moje auto“, sa ma policajt opýtal, že kdeže to študujem, keď mám na nové auto … tam už bol ťažko priestor na zľavu 😀 Potom som sa ho snažil podplatiť, no nato mi jasne a zreteľne povedal: „Toto na mňa neskúšajte, lebo dostanete pokutu aj za podplácanie“. Tam by mi už ani Svätý Peter a demižóm svätenej vody nepomohol. 😀
 3. Najčerstvejšia skúsenosť bola až nadpozemská. Šiel som mimo obce na rovnej ceste bez áut zľahka pod nadzvukovou rýchlosťou. (len mimo záznam: nikoho som neohrozil, fakt tam žiadne autá naokolo neboli. Proste to bolo ako na diaľnici)  Zastavili ma, mohli mi zrejme aj vodičák zobrať. Policajt hovorí, že to bude za 200€. Ja reku OK. Nesmelo som poznamenal, že ideme až z Bratislavy a už sme skoro doma. Nasledoval hlboký psí pohľad. Potom povedal, že to teda dáme za 120€, že za menej nemôže. Tak sme sa ledva v aute „vyskladali“ a čakali na „bloček“. Po pár minútach prišiel, vrátil mi 60€ (!!!) z tých 120€ a povedal, že nabudúce už mám ísť pomalšie … áno, neuveriteľné. Poďakoval som a šli sme ďalej.

Čo z toho vyplýva? Netreba sa rozčuľovať. Vo väčšine prípadov je naozaj na vine vodič. To, že začne vystrájať, zjednávať a naparovať sa určite nikomu nepomôže. A hlavne ak vytiahne mobil, začne policajta natáčať a oháňať sa tým, že má na to právo. Ak by som bol policajt a niekto by toto spravil, tak mu dám pokutu aj za zle nastavené svetlá a za zavesený osviežovač vzduchu na spätnom zrkadle.

Treba si uznať chybu, byť slušný a zbesilo nezjednávať. Takže, ešte raz ďakujem. Dúfam, že takýchto policajtov je na Slovensku viac.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

 • Ján Urban

  uz podla fotky na profile vidiet, ze je asi na liekoch alebo si nieco slahol ked dokaze vypotit taku blbost. A, ze „pani“ policajti…. debil nemoze byt pan

  • a také že nesúď ľudí podľa výzoru ťa neučili? To oslovenie sa tam hodí pretože to nie je písané ako nejaká správa a tak by to bolo aj krátke..

 • Zuzana04

  Natáčanie policajtov pri výkone služby je však legálne. Viac si môžete prečítať v článku.
  http://www.apadvokat.sk/clanky/je-legalne-natacat-policajta-na-kameru/

Copyright © 2016 Štefan Polgári