Rozprávka o tom, ako si Allianz ovečky odháňa

Kde bolo tam bol raz jeden švárny šuhaj, čo si kúpil motorizovaný kočiar. Šuhaj to súci, preto si koč kúpil na živnosť. Kočiar slúži dobre, šuhaj platil búračkovú aj nevyhnutnú poistku načas a poriadne. V kráľovstve, kde šuhaj prebýva, momentálne kraľuje uzurpátor Veľkohlav Červený. Tak bol šuhaj donútený prejsť na inú formu bačovania, a to konkrétne na salaš s ručením obmedzeným.

Keď už mal nový salaš založený, išiel si koč naň prepísať, reku že si ho do nákladov aspoň nahodí. Vysmiaty bača zavše aj do poisťovne Allianz zašiel, že prepíše búračkovú aj nevyhnutnú poistku na nový salaš. Vkročí dnu a pekne sa pýta: „Chcel by som len informácie v poistke prepísať, teta.“.  Netušil som, že keďže to upravujem zo seba na seba, tak to bude taký problém.

A to už ohník na strechu sa šíril. Reku, že to sa nedá, že treba novú zmluvu, mi milá tetuška riekla. Reku že OK, beriem to na nový salaš, že mi ešte lepšiu cenu dajú. Tak to je pri salašoch s ručením obmedzeným zvykom. Tetuška naťukala do stroja a vypľulo jej to veľmo vtipné čísla.

„Vychádza vám to okolo 95€/ štvrťročne.“ Kuknem na ňu, reku či jej nehrabe. Mám klasický to koč, 2.0 liter diesel. Žiadne porše.  „To mám akože teraz za koč platiť viac, ako predtým? Len preto, že som prešiel na nový salaš ?“. Reku, že hej. Tak som jej vysvetlil, že nie som debil, zavolal Dunča a odkráčal som preč. Do nemenovaného vyhľadávača PZP som si zadal na porovnanie a hľa, v poisťovni Kooperativa mi to vyšlo za 40€ na jeden to kvartál. OMG, WTF !!!??

Rezko vyračujem osobne do Kooperativy a tetuška mi zahlási: „Vieme vám to dať za 36€„. Skoro ma obrátilo. Ta reku že kde to mám podpísať ? Ešte som jej povedal, nech mi nahodí do kompjútra aj búračkovú poistku, že beriem aj to. Že to mi vie až keď prídem od drábov povedať sumu. Reku že beriem už len z trucu ako sa poisťovňa Allianz zachovala.

Čo som tým chcel povedať: Allianz nikdy, nikdy viac ! Ako sa chovať k firemným partnerom sa choďte učiť do Allianz, Slovenská poisťovňa. Robte presne to, čo oni. Len úplne naopak ! 

 

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

 • michaldragan

   Netušil som, že keďže to upravujem zo seba na seba, tak to bude taký problém. // ??? SZCO a s.r.o. su rozdielne formy. Aj ked sice za oboma si ty, tak ide o rozdielne formy. Takze to, ze ma poistovna ine sadzby pre SZCO a s.r.o. nie je chyba. 

  • polgari

   Je to totalna blbost. Ak by sa len urobila nova zmluva, nepoviem nic. Ale skoro raz tolko platit, ked som s.r.o, ako ked SZCO? Maju to zle vymyslene. 

   • michaldragan

    Preco je to blbost? Proste len predpokladaju, ze:

    1. ked si zivnostnik tak auto vyuzivas pravdepodobne len ty
    2. ked mas s.r.o. tak je mozne, ze ho budu vyuzivat pripadny zamestnanci a tym padom, si moze za volant sadnut aj dilino.Co je na tom take blbe, ze maju proste inu sadzbu pre A a inu pre B? Je to uplne normalne nastavene podla rizika atd. 

    • polgari

     pri zivnosti je to len o malo pravdepodobnejsie, ako pri S.R.O. Proste ak by mi to aspon vysvetlila. Je to poriadny bullshit vzhladom k ludom. 

     • A btw pravy bullshit zazijes az ked budes riesit cosi s Kooperativou a budu mat platit 😀

    • Presne tak – je to UPLNE ina zmluva, k vyberu poistovne, porovnavat Allianz a Kooperativu JE NEMOZNE, ale nato prijdes az ked ich bude treba 😉

 • Jano

  PZP je akokeby „dan za auto“ takze kto ti da lacnejsie tam ides, to je normal. Pri havarijnom je to uz ale o niecom inom. Mal som „vyhodnu poistku“ v Koopke a pol roka po buracke som nevidel peniaze…. takze dvakrat meraj a raz rez baca!

 • Dalco

  len nech sa ti nič nestane, potiaľ si geroj. ak áno , jedine Alianz – mám to na vlastnej koži a peňaženke odskúšané. Keď auto, tak Alianz, keď život , tak Amslico – ostatné je aj o dva leveli nižšie

 • Mozno to mohli lepsie odkomunikovat. Kazdopadne HP od Kooperativy je akoby si nemal ziadnu :-/

Copyright © 2016 Štefan Polgári