NA PLAČ: Prečo absolventi nemajú prácu? Lebo nič nevedia

Všade čítam, aké to majú chudáčikovia absolventi ťažké. Ako im dáva sám život jednu pecku za druhou. No bodaj by im nedával, keď sú neschopní, rozmaznaní a nič nevedia robiť.

Dnes som narazil na tento obrázok. Akože „zlá doba“. Fuj, pľuť na dobu! Človek by ani neveril, aký je naozaj pravdivý ten obrázok. Zase to bude hejterský blog. Smutné. Každopádne toto je BLOG a nie magazín o internetovom marketingu 🙂 (sorry Kamil, aj tak ťa milujem)

Čo na škole, to po škole

Chudáčikovia „študujú“, takže „nestíhajú“ robiť nič iné. Ten fejsbúčik sa sám ne-vy-refreshuje a tá opica sa sama nevyspí. Proste, nič nerobia a ani sa poriadne neučia. Tých 5 rokov stratia, ako Justin Bieber mužnosť.

Čo vidíte na obrázku? Chudáčika, čo si vydrel diplom? Nie, vidíte apatického optimistu, ktorý na miesto toho, aby sa doma niečo učil, čítal, šiel na bezplatnú prax … proste lamentuje, že ŽIVOT JE ZLÝ! Sadne a čaká. Čaká, kým bude šéfom.

Čo vtĺkali rodičia, to robili

Je to smutné, ale celej generácii detí vtĺkali rodičia do hlavy, že sa majú učiť. To je základ celej galaxie a vesmíru. Bez diplomu ani na krok! Ak by oni mali diplom, už sú šéfovia. A nič nemusia robiť. Uč sa, a ani ty nebudeš musieť nič robiť!

Nikto nič nechce robiť

Chodili do školy. A? Ako ďalšie tisíce. Čo robili? Učili sa? Okey, gratulujem. Ak prejdeš a získaš tento pseudo diplom, máš v ruke viac, ako diplomom z polovice škôl na SR. Nikto nechce robiť remeslo, nikto si to nechce vydrieť. Nikto sa o nič poriadne v mladosti nezaujímal, nikoho nič normálne nebaví.

Inteligentných berú. Všade!

Zase je Štefan v tej svojej „marketingovej“ bubline. Ale nie, teraz nie som. Vážne! 🙂 Situácia je taká, že čím som ja starší, tým sú dementnejší absolventi. Proste sú pasívni. Áno, to je to správne slovo. Proste, čakajú na to, čo im vtĺkali rodičia – na prácu, kde nič nebudú musieť robiť. Lebo majú diplom. Lebo sú inžiňíri.

Minule som sedel s jedným kamošom a ten vravel, že veľké firmy robia „nábory“ študentov. Už roky. A čím ďalej, tým menej si ich vedia nechať. Pred pár rokmi zobrali 10 ľudí a nakoniec si nevedeli vybrať. Dnes? Zoberú 7, lebo viac sa nehlásilo a nechajú si jedného, aby z toho aspoň niečo mali.

Ďalší blog bez zjavnej pointy

Hej no, zase som sa zbytočne rozčúlil. A keď mi nejaký absolvent víťazoslávne šplechne do tváre, že na východe nie je robota … všade je robota, len on nie je tá princezná. Ďalší extrém sú optimisti, čo zdieľajú obrázky o tom, že Bill Gates alebo Zuckerberg nedokončili výšku. Áno, Harvard a nie strednú priemyslovku v Lučenci.

Keď uvidíte plakať absolventa, opýtajte sa ho, čo vie robiť a čo by chcel robiť. Čo za to chce určite vie a vie aj to, že nechce robiť nič. 

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári