RECENZIA: čo majú spoločné tabletky na chudnutie, kliky za 20 centov a Jason Statham? Azet klik

V rámci projektu FitList som skúšal takmer všetky zdroje trafficu. Tak reku poďme vyskúšať aj ten slávny Azet klik, kde sa zobrazujú prinajlepšom „zaujímavé“ reklamy. Ako to dopadlo? Nuž, je to v celku drahý systém s vysokou cenou za klik. Prečo? Lebo sú tam reklamy, ktoré inde neprejdú.

Ako vždy, recenzia bude rýchla. Nejdem tu písať, ako som sa registroval a podobnú vatu.

Zhrniem pár vecí, ktoré sa zídu

1. Interface a ovládanie je OK. Nahadzovanie reklám by mohlo byť pohodlnejšie, ale čo už.

2. Výber cieľoviek je v pohode. Dá sa špecifikovať so zoznamu portálov, kde reklama bude. Jeden screenshot z reklamy, čo som tam mal. Portálov na výber je dosť, takmer všetky, čo má Azet.

banner 3. Cenu za klik (CPC) som mal niekde na úrovni 20 centov, čo je extrémne veľa. A to som sa snažil urobiť tie reklamy pekné, skúšal som variácie … to si nechcem predstaviť tú cenu pri iných kampaniach typu „plastové okná“.

kliky

4. Nechceli mi dať welcome bonus, čo beriem ako mínus 😀 Mohli, však to je ich interný systém.

Je to pekný malý systémik na správu reklamy. Dlhšie som dumal, prečo tam majú svoj systém a nie AdSense, ETARGET alebo niečo podobné. No, lebo takto z toho majú o veľa viac. Prečo? Lebo Google ani ETARGET nespustia reklamu, kde fejkový Jason Statham (herec z Kuriéra) propaguje tabletky na chudnutie. 

Nechcem si vás pohnevať, Azeťáci, ale …

… ale sami viete, prečo vám to funguje. Sám nie som sťa by ľalia, ale tak čo tam púšťate je „too much“. Vám môže byť jedno, že vám tam normálni inzerenti nechodia. Alebo prídu ale rýchlo odídu. Lebo vám tam spendujú doslova státisíce € mesačne tabletkári. Ich nepustia ani na Facebooku, ani v Google a už ani v Etargete. Takže celé rozpočty hodia k vám. Potom šrubujú ceny za klik až na 20 centov a viac. A to je suma, ktorá prislúcha za cielený motivovaný klik z search Google Adwords kampane a nie z click bait článku o imigrantoch.

Azet mám rád, však slovenská firma zo Žiliny, čo sa nehrabe silou mocou do zahraničia. Platí našich ľudí, čo mám info aj celkom dobre. No Azet klik je z môjho pohľadu karma fail jak prasa a to tiež nerobím všetky projekty úplne pekne.

Čiže toľko k systému Azet klik. Dajú sa tam spustiť viac menej akékoľvek reklamy (casino a adult son nevidel), ktoré sú čo-len kúsok zákonné. Ak máte produkt, ktorý v Google alebo Facebooku nepustíte, choďte do toho. Ale ak máte niečo ako koloidné minerály, Azet klik je podľa môjho názoru pridrahý.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári