Súboj počítadiel – Google Analytics vs. PIWIK vs. TopList. Rozdiely sú extrémne.

Prednedávnom sme potrebovali na jednom projekte vlastné počítadlo, tak sme využili PIWIK. Nasadili sme to a pridal som tam DOGNET, že ako sa budú dáta zhodovať. Čo som zistil? Že život už nikdy nebude ako predtým!

shock2

TopList poznajú snáď len pamätníci, ale pridal som ho ako ďalšiu možnosť. Úprimne, fakt teraz neviem, čomu mám veriť. Kontrolný dátum bol od 1.7 do 10.7. 2016 Tracking bol nasadený rovnako a výsledky sú alarmujúce. Aj Zlatica Puškárová by bola šokovaná.

Výsledky:

Google Analytics:

  • Návštevníci 1138
  • Zobrazených stránok: 7743

analytics

 

 

 

PIWIK:

  • Návštevníci 1124
  • Zobrazených stránok: 1842

piwik

 

 

 

TopList:

  • Návštev (návštevníkov nemá) 2505
  • Zobrazených stránok: 4933

toplist

 

 

 

 

 

 

 

Zhodnotenie je teda také, že Analytics a PIWIK zaznamenali skoro rovnaký počet návštevníkov. Ale ten rozdiel v počte zobrazených stránok? Čooo? Jak to je možné? TopList má niečo medzi a nerieši počet návštevníkov, ale návštev ako takých. Čo pri PIWIK ani nemáme a ak to zoberieme z Analytics, ako počet relácií (2 424), tak sa to tiež zhoduje skoro úplne …

Fakt teraz neviem, čo brať do úvahy. Čo si o tom myslíte vy? Prečo majú tak rôzne počty zobrazení?

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári