Ako som v roku 2009 zarábal len 130€ denne na AdSense a mohol som 1000€ … cez affiliate

Keď som mal 18, svet bol super. Zarábal som asi najviac v živote, všetko bolo super. Škoda, že som si dnes uvedomil, že to mohlo byť ale o veľa lepšie 😀

Kto vie, že roky 2008-2009 boli na Seznam.cz skvelé. Optimalizácia sa robila „sama“, konkurencia malá. Stačilo nahodiť WordPress web, pár článkov, prelinkovať pätičky a bolo to. V určitom momente som mal 350 CZ půjčkových webov. Slnko svietilo, svet bol krásny. Prikladám aj graf Adsense zárobkov. Slzy mám na kraji, nevadí. Horšie však je, že to mohlo byť dramaticky lepšie.

Keď som sa tak vrátil k informácii, že som mal iba „3 008“ zobrazení stránok – však to je extrémne veľa, keďže šlo o vysoko cielný traffic z organiku. Z tých 3 tis zobrazení mohlo byť tak cca 1500 reálnych návštevníkov (na tých weboch toho veľa robiť nemohli). 1500 … 1500!

Ak by som tam nasadil affil, ako ho poznáme dnes, tak by som zarobil … 900-1000€. Denne. Slzy sa už kotúľajú po líci … 1500 ľudí, konverzný pomer na formulár v pohode 20%, priemerne za lead 3€ … 900€ … toľko smutná štatistika. Na miesto 900€ som teda mal 130€, ale na 18 ročného optimistu nie zlé. Vtedy nebol DOGNET, Chodelka, Rejholec, Polakovič čo by chudákovi Števkovi vysvetlili, že je dement.

Pravda je ale aj táká, že affil nebol v stave ako dnes a platilo sa za leady značne menej. Ale tie 3€ by som myslím dostal aj tak. Pôžičkári, čo si o tom myslíte? 🙂 Dajte koment.

Čo som tým chcel povedať?
Affiliate sa pri cielenom trafficu oplatí dramaticky viac ako AdSense a to neplatí len o pôžičkách.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári