KNOW HOW: ako funguje kočík pre deti – pre IT-čkárov

Ako fungujú kočíky pre deti? Ako vybrať? Koľko stoja? Mám tu pre vás článok pre cieľovú skupinu „IT-čkári“. Lebo kočík nie je sranda. Hlavne pre ľudí, ako sme my 😀

Veľa z vás má deti, ale veľa z vás to ešte len čaká. Tak som to spísal 😀 Aj ja som si myslel, že „však kočík“. Nope. Ono to má postupnosť a úskalia, ktoré sa vám pokúsim priblížiť. Ono vám bude treba vlastne 3 kočíky a jedne BONUS.

Na úvod: magická „trojkombinácia“

Ušetríte, keď zakúpite „trojkombináciu“. Ja som zakúpil a neľutujem. Sú to vlastne 3 kočíky v jednom. Máte jeden „podvozok“ a naňho dávate samotné kočíky.

Trojkombinacia

Trojkombinácia

Cena, prajs, ego a iné veci

Hlavná vec, čo si máte odniesť z tohoto blogu je – s*rte sa na drahé kočíky. Fakt. Prosím. Nejde o to, či si to môžete alebo nemôžete dovoliť ale o to, že sú to vyhodené peniaze. Nikomu a ničomu to nepomôže, ak oplieskate milióny za kočík. Radšej tie peniaze odložte malému/malej.  Ak je ten druhý vo vzťahu taký, že sa nutne potrebuje fotiť na Instagram s kočíkom a „stažovať sa“ koľko stál, tak ste si mali skôr rozmyslieť, do čoho idete.

Ego bokem. My sme boli v Poľsku, zakúpili asi za 400€ komplet, nový kočík. Keď som pozeral na SR, že niekto zjavne dokáže dať za JEDEN kočík aj 2000€, tak … som si práve kusol do jazyka.

Kúpte jazdený, alebo ekonomický kočík. Nebojte sa, nebudete zlí rodičia. Budete takí, ktorí majú rozum. Investujte do bezpečnejšieho auta alebo autosedačky a nie kočíka.

Keď sa to narodí – vajce

Je to taká vec do auta a na prenášanie do pár mesiacov. Ak veľa, fakt veľa jazdíte, investujte. Ale kto by sa kde trepal s malým dieťaťom. Takže neinvestujte. Kúpte jazdenú, ekonomickú verziu. Nemusíte to dramatizovať. Sú to vyhodené peniaze, radšej kúpte dobrú autosedačku.

Nemám fotku svojho „vajíčka“ 😀 Ani oboch. Tak na ukážku, toto je vajíčko.

Vajíčko

Vajíčko

 

Vajce v akcii :D

Vajce v akcii 😀

 

Prvý kočík, vanička

Je to vlastne ten základ, čo vidíte aj vo filmoch, zvaný aj „vanička“. Ak máte trj-kombináciu, proste kočík nasadíte na „podvozok“ a idete. Budete ho používať dovtedy, kým sa doňho malý/malá zmestí. U nás to bolo cca do 9-10 mesiacov, potom nastúpil klasický kočík.

Na čo si dať pozor? Aby nehrkal, aby sa dobre držal … a kontrolujte kolieska, čí sú nafúknuté. True story. Nám vyfučali, nevšimli sme si to a museli sme „prezúvať“. Áno, prezúvať gumy na kočíku.

Vanička na prechádzke

Vanička na prechádzke

 

Druhý kočík, šporťák

Dáte dole vaničku a seknete na podvozok poslednú nadstavbu – „šporťák“. To je už taká vec, čo budete používať dlho. Je to pre veľké deti až „do konca“. Kým nezačnú behať a odvrávať. Tu mám aj svoju fotku! 😀

Klasický kočík

Športový kočík

 

BONUS – golfáč – „golfový“ kočík

Je to vlastne ako športový kočík, ale ľahko skladateľný. Aj predošlé sa dali poskladať, ale aj Volvo XC60 malo problém to poňať bez námahy. Prečo teda existuje aj „šporťák“ aj „golfáč“? No, lebo golfáč je taký „rozheganý“, nestabilný. Ako každá skladacia vec. Prečo sa to volá „golfáč“ alebo „golfový“ kočík? Lebo rúčky údaje vyzerajú ako golfové palice 😀

Športový je masívnejší, pohodlnejšie sa nosí aj keď menej spratný. Na cesty golfáč, na „doma“ a domáce kočíkovanie potom šporťák. Nezabúdajte, že na golfáč treba kvalitnú cestu alebo chodník, lebo ináč to ani neprejdete. Má malé, väčšinou umelé kolieska, bez odpruženia. Inak, možno prídete na to, že vám golfáč ani netreba 🙂

Skladací kočík, šporťák

Skladací kočík, golfáč

Autosedačka

Tu som už investoval do kvalitky. Viem, že to budeme používať dlho a je jedno aké máte auto, alebo ako šoféruješ. Dôležité je, že vonku je veľa dementov, čo sa nemajú radi. Ja som si pozrel testy a vybral RÖMER Duo Plus s isofixom. Nikto v okolí nepredával autosedačku a jazdené boli asi o 20€ lacnejšie, ako nová, ktorá bola vtedy v akcii.

RÖMER Duo Plus

RÖMER Duo Plus

 

Na čo je isofix? V skratke, sú to také kotvy, čo držia autosedačku na mieste. Nemusíte riešiť pásy ani nič, len to tam zaklapnete. Len bacha, nemá to každé auto.

Isofix kotva

Isofix kotva

 

Takže toľko 🙂 Kočík nie je sranda, len hlavne nevyhadzujte peniaze za niečo, čo nepotrebujete ani vy, ani dieťa.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári