NÁVOD: ako spraviť projekt s miliónovým potenciálom za 30 minút … pomocou nálepiek

Zase mám zlý pocit, že hejtujem … ale nechcem to brať tak! Je to len upozornenia na „nešvar“ dnešného sveta, kedy sa častejšie pletie bič z exkrementov, ako robia veci poriadne.

Kamoška zdieľala článok „Firmy kupujú certifikát za 120 eur. Odborníci hovoria o dobrom biznise“ z Aktuality.sk. Ja som túto firmu, čo predáva nálepky „Dôveryhodná firma“ za stovku, ale zase sa ma to nijak netýkalo. Každopádne, keďže som teraz veľký bloger, a Tibora Polgáriho som stále nedal dole, tak to tu vysvetlím.

Dôveryhodná firma je bullshit

V skratke, certifikáty „Dôveryhodná firma“ sú asi také cenné, ako letáky z TESCA. Len tie sú zadarmo. Každý si môže založiť web, vytlačiť nejaký pseudo-certifikát a obvolávať firmy, či sa náhodou nechcú stať „Dôveryhodnou firmou“. Však to by nechcel! A iba za stofku! Nevadí, že neplatíme faktúry, prípadne že už firma ani 2 roky neexistuje. Stále môžeme byť dôveryhodnými!

Kto by nechcel na stene certifikát … Však aj my jeden máme. A plesli sme sa po vrecku – je na tvrdom papieri a je dokonca … wait for it … metalický! A rozdávame ho zadarmo … haniť ma. Už som mohol byť za vodou.

Kde je niečo overené, musí existovať aj overený orgán, čo by to hodnotil

Celý problém je, že certifikát predávajú skoro každému. Dôležité sú peniaze, money, forinty. Nie je to ako ISO alebo podobné certifikáty, ktoré udeľuje nejaká autorita. A tento prípad to určite nie je. Certifikát Dôveryhodná firma je asi taký cenný, ako papier, na ktorý je vytlačený.  Udeľuje ho nejaký optimista, čo si ho práve vymyslel.

Táto „autorita“ má dokonca aj nejaký akože verifikátor a „program na overenie“ 😀 Odpadol som. A odporúča ich aj RTL! A pár rumunských webov! To už niečo znamená.

via GIPHY

PODROBNÝ NÁVOD AKO ZALOŽIŤ MILIÓNOVÚ FIRMU

Čo potrebujeme?

 1. Tlačiareň
 2. Nalepovací papier
 3. Prázdne A4 a obálky
 4. Nejaký názov pre certifikát a logo
 5. Telefón
 6. Internet a zapnutý Zoznam.sk

Ako postupovať?

 1. Zoberieme telefón
 2. Zavoláme firme
 3. Nabullshitujeme im niečo
 4. Predáme im bullshit
 5. Vytlačíme bullshit
 6. Pošleme im bullshit
 7. Zarobili sme peniaze

Za 4 minúty a 42 sekúnd som pre vás vyrobil vlastné značky certifikátov. Majú presne takú váhu ako certifikát „Dôveryhodná firma“. Stačí si ich nalepiť na predajňu!

Čo som tým chcel povedať?

Takže, kým si niečo také kúpite, opýtajte sa sami seba, čo si kupujete. Ak si myslíte, že to je dobrá vec a že zákazníci to ocenia, KUPUJTE KÝM JE! Viete, ako sa hovorí:“ja si za placebo rád priplatím“. Majte rozum a radšej v podniku opravte tie rozbité dvere alebo pretrite škaredú fasádu. To robí meno a nie nejaký vymyslený certifikát.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári