RECENZIA: Filmora – nástroj pre strih videa jak oči

Ako strihať video? Nie je to jadrová fyzika. V desktopovom programe Filmora je to podobné, ako v bájnom programe Movie Maker, ktorý bol v minulosti súčasťou Windows.

V roku pána asi 2005 som strihal video v programe Movie Maker. Neviem, či si to nieko z vás pamätá, ale bolo to easy, rýchle a niekedy to ani nepadalo. Kto nechce kradnúť, alebo nemá Mac OS, tak nemá veľa alternatív zdarma, alebo v online verzii. Čo som skúšal, (pravda, veľa som tomu nedal) tak som nič normálne nenašiel.

Narazil som ale na program Filmora, ktorý bezpečne a rýchlo nahradil Movie Maker, za ktorým som toľko plakal. Ovocinári majú program iMovie, ktorý je údajne fajn. Neviem ale zhodnotiť – používam Windows 10.

Tento článok, ako aj všetky ostatné, nie je reklamný. Je to fakt dobrý nástroj a za dobrú cenu. Karma mi to hádam vráti 🙂

Strih videa ako má byť

Video, hlavne také vo fullHD, má veľkosť často aj niekoľko GB a to má video ani nie hodinu. Čo riešim ja, teda rozhovory okolo 30 minút, tak sa ťažko vojdem do 2 GB dát v surovom stave. Preto použitie nejakého online nástroja neprichádza do úvahy – museli by ste video uploadovať a to by trvalo aj hodiny.

A to nehovorím o tom, že po strihu videa sa to musí vyexportovať – môj celkom schopný, komp renderuje 30 minútové fullHD video z Filmory aj hodinu. Neviem si predstaviť, ako by mohol online nástroj poskytnúť taký výpočtový výkon a ešte nebodaj bez poplatku.

Funkcie, ktoré potrebujete za 59 USD

Dnes sú v móde mesačné poplatky. Filmora má ale možnosť si zakúpiť life-time licenciu. Preto som sa pre ňu aj rozhodol. Má základné, no aj pokročilé funkcie. Nepoužívam nejaké funny filtre, chcem to rýchlo postrihať a exportovať. To spĺňa geniálne. Nejdem to tu rozpisovať, lebo toto nemá byť návod. Skôr odporúčanie 🙂

Pár funkcií:

  1. Rýchly strih a import
  2. Stability (nepadá)
  3. Plno efektov a hudby v cene
  4. Možnosť nastavenia vecí pri zachovaní prehľadnosti
  5. Má proste všetko, čo potrebuje basic user na strih videa

Čo by som vytkol:

  1. Nie úplne ideálne sa ovláda … chýbajú funkcie z Illustratora pre ZOOM a podobne. 😀 Ale to je vec zvyku

Čiže, nie je sa na čo vyhovárať

Šetrí to čas a je to simple. Stačí natočiť video a strih je otázka pár minút. Videorozhovory na tomto blogu, alebo aj na Dognete, ma baví robiť aj preto, lebo mi to často celé trvá „až hodinu“. Príde hosť, spíšeme otázky, vytlačíme, na one-shot natočíme a kým príde domov, má už v správe link na Youtube video 🙂 Ak samozrejme nejdeme na bagetku na Račku 🙂

Ak chcete točiť videá, nebojte sa toho. Stačí zrkadlovka, mikrofón a Filmora za pár dolárov.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári