TÉMA: repasovaný počitač je rýchlejší, lepší a lacnejší ako nový

Trošku technickejší článoček, ale predsa pre každého. Keď si kupujete nový počítač, môžete repasovaným kúskom výrazne ušetriť, získať lepší výkon a myslieť dokonca aj ekologicky.

Zase to bude vyzerať ako PR, ale nie je. Už pár rokov nakupujem pre seba aj do firmy repasované PC a väčšinou aj monitory. Tak som sa rozhodol o tom napísať ak blog, lebo si fakt myslím, že to je super vec, o ktorej sa nevie.

Prečo ísť do repasu?

  • Úspora aj 70% nákladov
  • Často plná 24 mesačná záruka
  • Za cenu strednej triedy máte raketu
  • Nákup klasicky na faktúru (možnosť dať do nákladov)
  • Ideálne do firmy pre zamestnancov

Ako fakt, je málo nevýhod. Jediná je snáď to, že môžu byť niektoré kusy kúsok poškrabané. Po bokoch, od tašky a prenášania. Prípadne môže mať baterka kapacitu „len“ 80-90%.

V rámci objednávky môžete získať aj nové komponenty, aj služby(inštalácia Windows, predĺžená záruka …). Fakt super.

Ja som proste DELL fan

Mal som aj Lenovo, no Dell stále vyhráva. Naposledy som si kúpil Dell Latitude E6430. Zvonka ako nový. S top procesorom a benchmarkom skoro 7600 bodov sa naňho „nový“ kúsok Dell Latitude 7480 za skoro 2000€ ani nechytá. Ten má má v benchmarku len cez 5400 bodov. RAM síce len 8GB, ale fičí lepšie ako 16GB, čo som mal predtým. SSD disk, úplne nový Samsung 850 EVO 250GB. Grafika ako keby nebola, to je pravda. Nejaký integráčik, ale to mne nevadí, už sa veľmi nehrám.

A to celé stálo, teraz sa podržte, 500€ bez DPH.

Môj aktuálny repas

Môj aktuálny repas

Príslušenstvo a monitory

A to nehovorím o dokovacích staniciach a monitoroch. Monitor, čo stál cez 400€? Ako nový repas za 120€.

Krásny monitor Dell

Krásny monitor Dell

A dockovacia stanica Dell Simple E-port II? Ani neviem, ale asi 20-25€ stála. Nová? Ešte sa predáva. Cena? 120€ bez DPH. Takto mám za cenu jednej 3 kusy aj s nabíjačkami.

Dell Simple E-port II

Dell Simple E-port II

Takže mám doma 2 stanice s dockom a monitorom. V kancelárii v Bratislave tiež jednu. Keď idem z Dobšinej do BA, len zoberiem notebook a idem. Nič viac. Krásne.

Odkiaľ zakúpiť?

Posledný som bral od ImportPC. Chlapík mega, proste som chcel nový disk, kúpili, namontovali. Komunikácia rýchla a chystajú door-to-door servis aj na Slovensku. Predtým som kupoval na Technimax.cz. Tam ale nechceli dať úplne nový disk, ale ináč lepšie ceny a tiež super služby. Ak by ste chceli objednať zo Slovenska, skúste Bigon.sk. Kto chce ihneď repasovaný počítač v BA, odporúčam PHC.sk, odkiaľ som tiež bral monitory a počítače do firmy. Tiež spokojnosť.

Keď budete voliť nový hardware, pozrite repasované kúsky. Ako notebooky, tak klasické škatule. Nezabudnite na profesionálne monitory a príslušenstvo za zlomok ceny. Lebo nejde o to, aby ste ušetrili, ale aby ste mali za svoje peniaze čo najviac.

 

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári