TRUE STORY: Prvá a posledná rýchla skúsenosť s AAA Auto

Neberte to ako hejtovanie, ale názor. Pevne dúfam, že sa to k niekomu z tej firmy dostane pod ruky a možno sa „niečo“ stane.

AAA Auto som odsudzoval. Historicky som o ňom vlastne nič dobré nepočul. Minulý týždeň som ale počúval aktuálny Forbes a bol tam rozhovor s myslím riaditeľkou AAA Auto. Celkom ma to oslovilo, tak reku, vyskúšam. A žiaľ, aj som skúsil.

AAA Auto Poprad

Išli sme do kina a po ceste sme sa stavili v AAA. Chceme nejaké lacné približovadlo, ako druhé auto. Do 2000€ s klímou. Ideálne Fabiu, 1.4 MPI 😀 A hľa, prese takú tam mali. Ešte nevyčistenú, teraz vykúpenú. Nebola v top stave, to som vedel. Ale úplne stačila.

Prišli sme, obzerali sme sa, nikto za nami neprišiel, tak som dokráčal k típkovi obďaleč. V pohode chalan, takých 22-23 mohol mať. Previezli sme sa, zistili že nejde klíma. Potom sme prišli na to, že auto má nejaký magický „gombík“, ktorý zapína klímu. Okrem toho originálneho, ešte jeden, zelený. No hovorím si, budiš. Za 2000€ by som mal iPhone X s krytom a poistením a nie nové auto.

Kúzla so zľavami

Ešte predtým, ako sme prišli na magický zelený gombík, mi predajca u „manažéra“ bazáru „vybavil zľavu. Auto malo stáť 2100€. Ešte počas testovacej jazdy mi vysvetlil, že sa k cene pripočítava poplatok asi 250€ za „zmluvu, notára a tak“. Reku okey.

Vybavená cena bol myslím 2040€ – kde mi započítali „zamestnaneckú“ zľavu (ci boha) a odpustili tie vymyslené poplatky. So sumou som bol vlastne OK, ale tak, som starý zjednávač. A potom to začalo.

Hokej, pepík a Fabka

Prítomný bol už aj sám veľký manažeris. Bol to Čech, proti ktorým samozrejme nič nemám, ale moje vytočenie to len stupňovalo. „Pane, to auto má 17 rokov, čo viac by ste chceli? „Zľava 300€ vám nie je dosť!?!?“ Sekundoval som, že má popraskaný lak, treba vymeniť brzdy a klíma s magickým zeleným tlačidlom asi nie je úplne fit. „Nekupujete si nové auto“ sekundoval ďalší z personálu. Menežéris mi očastoval ešte pár múdrosťami, aby som si bol istý, že sa nevyznám a vlastne ich chcem okradnúť.

A aby som nezabudol. Pri tom, ako som stál v unimobunke AAA Auto šiel hokej. Čiže, ani prvý típek, ani manežeris, ani ten tretí sa na mňa ani len nepozerali a sledovali hokej. Ja, ako „veľký fanúšik“, som samozrejme skôr pozeral na nich. Tak som som si spomenul na slová budúceho prezidenta Jakuba Ptačina o tom, že ak niekto niečo nerobí dobre a fér, netreba ho podporovať. Tak som poďakoval a odkráčal k môjmu firemnému autu, ktoré som im mal asi ukázať, aby ma brali aspoň kúsok vážne.

Fabka, Štefan a šéf AAA Auto Slovensko

Predtým, ako som odišiel, si ešte prvý típek vypýtal meno a telefónne číslo, lebo „sme boli na testovacej jazde“. Ako ostrieľaný harcovník lead generation som už niečo šípil. Išli sme sa najesť a ajhľa, volá sám pán menežéris 😀

Oznámil mi, že volal s najvyšším šéfom AAA Auto (wut?) a že mi vybavil ešte 100€ zľavu. Neviem, či si myslí, že som úplny idiot ale budiš. Určite by sám nejaký „šéf“ v sobotu poobede riešil Fábiu za 2000€ niekde v Poprade. Na ich väčšinovú klientelu to asi zaberá.

Tak som mu poďakoval a povedal, že som si chcel to auto kúpiť aj za 2000€, ale že po ich prístupe u nich nenechám ani €. Poprial som mu pekný deň a zložil. Asi nie som cieľová skupina AAA Auto. Všimol si detaily v komunikácii, ktoré ich zjavne učia na školeniach, což oceňujem. Škoda, prvý típek bol v pohode.

Potom, čo som videl The Founder som znova začal chodiť do McDonald´s. Dúfal som, že sa to stane aj s AAA, ale nestalo.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári