NÁZOR: Nemať šéfa je win? Top? Mrzí ma to, ale zase ťa oklamali

Zase jeden krátky blog. Pred chvíľou som zazrel, ako ďalší človek začína nový život „bez šéfa“. Pritom vyzeral celkom normálne …

Stále pozorujem, že ľudia nechcú mať šéfa. „Nemaj šéfa“, „Buď sám sebe pánom“, „Pasívny príjem do každej rodiny!“ … a podobné bullshity fakt milujem. Ako, ja chápem, že väčšina ľudí má dementného šéfa, ale je „nemať šéfa“ riešenie? Podľa mňa nie.

via GIPHY

Ak človek pracoval pod idiotom a chce „svoju cestu ????“, tak sa dal na 90% zlákať na nejakú pyramídu alebo „poisti svoju babku“ firmu. Jeho rozhodnutie pochádza z frustrácie a nie presvedčenia. Ak človek nechce mať šéfa, lebo mu srdce bije inde, vie niečo normálne robiť, je remeselník alebo nejaký iný skiller, to beriem.

Nenechajte so sebou vypiecť

Na miesto toho, aby ste sa bili do pŕs a bojovali profi podnikateľom a buržoázii, skúste sa zamyslieť. Nie je lepšie nájsť si šéfa, ktorý je normálny? A niečo vás aj naučí? Niekoho, kto nie je len mašina na vyžmýkanie? Áno, aj takí ľudia existujú.

Sám som mal za svoj život niekoľko „šéfov“. A ani raz to nebol zlý človek. Áno, nikto nie je dokonalý. Ale predsa len, ak idete do súkromnej sféry a daný „šéfko“ nie je DPH-čkár, „rodina“ alebo dosadený šašo, máte sa od koho učiť. Zrejme ten človek už toho dosť preskákal, veľa zažil. Treba sa ho pýtať, komunikovať, riešiť veci. Ľudia sa radi počúvajú.

Nechajte ich, aby vás to naučili

Viete, na tej vysnívanej „svojej ceste“ to nie je ľahké. Asi vás obtiahne nejaký optimista, čo vám práve tú „svoju cestu“ nahulákal do hlavy. Alebo sa vyfailujete preto, pretože vám proste chýba skill. Paradoxne, práve dobrý „šéfko“ vám môže na tej „vašej ceste“ pomôcť. Nie hneď, ale verte mi, začať niečo svoje po 5-6-7 rokoch práce pre normálneho človeka vás dostane úplne inde, ako keby ste po večeroch plakali doma bez šéfa.

via GIPHY

Zase jeden blog z rozčúlenia, ktorým som chcel povedať len to, že „nemať šéfa“ nemusí a väčšinou ani nie je riešenie. A ani dobrý nápad.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári