Aká je pravda o zarábaní na internete

Zarábať na internete sa dá rôzne. Niektoré spôsoby sú “zázračné”, iné v celku normálne. Ako sa v tom však vyznať? Pravda je taká, že svet zatiaľ funguje na princípe “bez práce nie sú koláče”. A kto tvrdí, že to tak nie je, klame alebo kradne.

Zázraky sa nekonajú

Už som raz písal článok o tom, že slávny KAIROS Technologies je len čistá ponziho schéma na oklamanie a nakoniec aj reálne okradnutie ľudí. To isté platí pre všetky zázračné veci, ktoré ľudia nasľubujú pri zarábaní na internete. Verte či neverte, všetko, čo vyzerá až príliš dobre je klam. Všetko.

Stále si treba položiť otázku “prečo by to niekto robil”. Ak sedliacky rozum nepustí, neexistujú žiadne bullshity, ktoré by to vyvrátili.

Samozrejme, existuje aj FOREX a burza. To reálne môže fungovať, ale zase sa v 99% percentách stretnete s tým, že si niekto len hľadá “pod seba” ovečky a tie ovečky hľadaju ďalšie ovečky … a to nehovorím o tom, že investovať na burze nie je sranda a žiaden intergalaktický “tajný pákový efekt” to nevyvráti.

5535df97d76357c925792acb079c0de0a8eb52f6512a933667bd9cf09de8ae8d

Online kasíno a gambling nejdem rozpisovať. Tiež je to o tom, že niekto prehrá a vyhráva vlastne len kasíno. Ak sa namotáte na to, že existuje nejaký spasiteľký spôsob ako vyhrať v rulete, nezaslúžite si ani ten počítač alebo mobil, na ktorý sa práve pozeráte.

Žiaden pasívny príjem nie je až tak úplne pasívny a musím vás sklamať, ani len to obyčajné Ferrari si nekúpite už o mesiac. Možno v mierke 1:52. Ak vám niečo ostane.
Možno zarobíte aj na klame

Smutné je, že ponziho schéma funguje tak, že prví účasníci “programu” reálne zarobia. Tak to je vo viacerých prípadoch. Šťastlivci, ktorí ešte neboli oklamaní, šíria posolstvo ďalej a nabaľujú sa ďalší ľudia. Nakoniec však ostane kopec smutných oklamaných ľudí. Často takých, ktorým tie peniaze fakt budú chýbať. Ak s tým, že sa klamú “ostatní” nemáte problém, ani ďalej nečítajte. Karma je zdarma.

Provízie a multilevel

Provízny model a provízie ako také, nie sú zlé. Vlastne na nich funguje skoro celý obchod na svete. Niekto niečo vyrobí a kým to príde do obchodu alebo na koncový trh, stále si niekto pár % prihodí. Preto sa netreba báť slova provízia, ale slova multilevel.

multilevel-marketing-multilevel

V skratke, pri multilevel marketingu nejde ani tak o to koľko “predáte”. Dôležité je zadovážiť si čo najviac “podpredajcov”, ktorí to budú robiť za vás. A zase sme pri zázrakoch. Všetci chcú peniaze bez práce a preto je multilevel úspešný. Každého chlapíka z Hornej Dolnej presvedčíte, že ON je ten MENEŽÉR, ktorý ostatných chlapov v krčme skonvertuje na SVOJICH ľudí. A náš menežeris si bude už len vyklikávať a obzerať staré Audinky na autobazar.sk. Však, kto by nechcel byť CEO, CTO, CBA alebo Coop Jednota.

Preto sa netreba na provízie pozerať skepticky. Je normálne niečo predať a mať z toho nejaké to percento. Smutné sú zázraky na počkanie.
Peniaze rastú na stromoch, ale bez rebríka akurát tak spadnete

Aj dedo vraveli, že skratky existujú. Ale iba v lese po ceste na huby. Taký je aj zárobok na internete. Akákoľvek skratka vás môže stať čas, peniaze a aj chuť do práce.Treba si to proste odmakať.

Dnes chce byť každý “menežeris”. Ideálne ihneď po vysokej škole. Na ktorú síce chodil iba aby mama bola rada. A na ktorej zhola nič nerobil. A úplne najlepšie by bolo až po lete, keď si užije posledné chvíle slobody. A za 1500€ mesačne. A v čistom. A to prinajmenšom!

Online svet ponúka viaceré možnosti ako zarobiť. A sú to reálne, poctivé možnosti.
Remeslo

Remeslo má zlaté dno, babka vraveli. No dnes to už nie len s lopatou, kelňou alebo kladivom v ruke. Grafici, programátori, copywriteri, social media guys a ostatní sú reálni remeselníci. Vyrábajú pre klientov výrobky, ktoré potrebujú. Buďte remeselníkom.

Nie je to také fancy, nie je to ani tak sexy ako kúzelné formulky bullshiterov o “pasívnom príme” alebo multileveli vo vašej dedine. Multilevel do každej rodiny, do každého domu! Postav dom, zasaď strom a začni multilevel!

1f0c06

Začať programovať nie je tak úplne ľahké. Ale ak máte umelecký alebo jazykový talent, stať sa dobrým copywriterom alebo grafikom nie je až také veda. Ale nie je to rýchle, ani ľahké. Musíte si to odmakať.

Pracovný paradox

Faktom je, že väčšina ľudí, ktorých máte okolo seba sú smutní. Lebo prší, lebo svieti slnko. Lebo je teplo alebo je strašná kosa. A je veľa takých, čo proste nemajú radi svoju prácu. Viac menej ju neznášajú a pozerajú sa na ostatných “ako im je dobre”. Samozrejme za to môže celá okolitá galaxia a nie oni. Ideálne je posťažovať sa na štrnástej káve alebo desiatom pive v bare. Ideálne kamoške alebo kamošovi, ktorí sú na tom podobne, ako vy.

Na miesto toho, aby sa človek snažil, lamentuje. Je ľahšie sťažovať sa, je ľahšie sa o veciach dookola rozprávať, ako ich robiť.

Namiesto toho, aby som sa snažili byť v niečom TOP človek, uspokoja sa s istotami neistých časov. Na miesto učenia sa a zlepšovania sa rozprávajú o nespravodlivosti sveta a priľahlých vesmírov. Namiesto toho, aby sa v robote učili a zlepšovali, tak čakajú a tešia sa len na víkendy. Však načo aj. Ajhľa, ani Jožo Batizoviec nič v robote nerobí. Prečo by som ja mal!

Ale to som odbočil. Pardón.

Online webové médiá

Pred 10 rokmi bolo “založiť si webstránku” a dokonca na nej zarábať bežnému človeku tak vzdialené ako predstaviť si, že založíte vlastné rádio alebo televíziu. Dnes to reálne trvá pár sekúnd. Fakt. Naozaj. Na stránke síce nič mať nebudete, ale bude to funkčná stránka, ktorú by ste museli niekedy pár dní programovať.

Na svojej stránke viete zarobiť predajom reklamy cez bannery, PPC reklamy alebo napríklad cez provízne programy a affiliate marketing. Tiež to však nie je rýchle. Jedna vec je spraviť web a druhá dostať naňho návštevnosť.

Čo som tým chcel povedať:
Znova, nie je to ľahké ani rýchle. Ale nič dobré na svete nie je rýchle a ľahké. Tááákže, ak sa na vás bude znovu usmievať reklama o zázračnom, zaručenom a extrémne ľahkom zárobku, uvedomte si, že žijeme v reálnom svete, kde vám nikto nič z lásky k vlasti nedá.

Dočítané? Páčilo sa?

Keď napíšem niečo nové, pošlem o tom holuba. Priamo na mail!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Váš email skončí v Mailchimp liste, ktorý používam na notifikácie o nových článkoch. Nič viac nedostanete, ani ak by ste chceli.

Chválospevy smerovať na:

Štefan Polgári

Mám rád rýchle riešenia. Radšej veci robím, ako sa o nich rozprávam a to oceňujem aj na ostatných. Pomôžem ako viem, stačí sa ozvať. Karma je zdarma a verte mi, DONE is better than perfect.

Copyright © 2016 Štefan Polgári